Його ім'я носить наша гімназія
Творчий проект
Тема проекту: «Його ім’я носить наша гімназія»
Адреса проекту: Черняхівська гімназія Черняхівської райдержадміністрації
Житомирської області
12301 смт. Черняхів, вул. Червоноармійська, 14, тел. 4-16-86
Керівник проекту: керівник гуртка «Гарт», викладач предмету «Захист Вітчизни» Михальчук Сергій Миколайович
Мета проекту: збереження пам’яті про історичне минуле нашого народу, про Черняхівщину у роки ІІ світової війни ( Великої Вітчизняної війни) через залучення учнів до пошукової та дослідницької діяльності; розвиток навичок музеєзнавства та екскурсознавства; залучення учнів до життя місцевої громади, набуття позитивного досвіду громадської співучасті
Завдання проекту: дослідити бойовий шлях Героя Радянського Союзу Івана Степановича Саєнка, ім’я якого носить Черняхівська гімназія, з’ясувати суть його подвигу, налагодити зв’язок з родиною героя
Характеристика проекту:
Тип проекту:
- за предметною галуззю – міжпредметний
- за тривалістю –довготривалий
- за характером контактів - учні 8-11 класів гімназії-члени гуртка, вчителі, жителі Черняхівського району, громадські організації
- за основною діяльністю – дослідницько-пошуковий
- за характером координації –з безпосередньою координацією
- за формою проведення – самостійна дослідницька робота дітей з наступною презентацією матеріалів проекту та створенням експозиції в гімназійному Музеї бойової слави.
- за кількістю учасників – груповий
Навчальні цілі та очікувані результати: формувати ціннісне ставлення учнів до суспільства та держави, поглибити їх знання з історії Черняхівщини; вчити працювати з історичною, довідковою літературою, збирати матеріал, працювати з історичними документами, робити опис; розвивати вміння виконувати певну роботу в співпраці з однолітками у колективній творчій діяльності, співпереживати за спільну справу, поважати думку інших, виховувати такі моральні якості, як патріотизм, гуманність, активну громадянську позицію щодо захисту Батьківщини.
Система функціонування даної моделі проекту:
- військово-патріотичний гурток і освітнє середовище;
- військово-патріотичний гурток і виховне середовище;
- військово-патріотичний гурток і соціум.
Спосіб вирішення проблеми: робота з довідковою літературою, використання інших джерел інформації (спогади очевидців, архівні документи); самостійна, дослідницька, пошукова та аналітична робота дітей з учителем.
Форми роботи, які використовуються під час реалізації проекту: велопробіги, трудові десанти до пам’ятників загиблим воїнам, зустрічі з ветеранами, мешканцями сіл та містечка Черняхів, інтерв’ювання, колективні творчі справи, навчальні екскурсії, презентації.
Освітній продукт: презентація, розробка екскурсії лекторською групою, розміщення експонатів, їх оформлення та створення експозиції в Музеї бойової слави Черняхівської гімназії.
План реалізації проекту:
І етап – підготовчий:
1.Визначення теми проекту, пошук і аналіз проблеми, постановка мети проекту. Мотивування членів гуртка на реалізацію проекту.
2.Узгодження проведення проекту з адміністрацією гімназії, класними керівниками, учителями-предметниками з метою співпраці у реалізації проекту.
3. Висвітлення у інформаційному віснику асоціації учнівської молоді гімназії інформації про проект.
4.Проведення навчального заняття у бібліотеці з метою формування вмінь та навичок роботи з каталогами, довідковою краєзнавчою літературою, періодикою, ознайомлення з літературою з історії та етнографії краю. Учні повинні навчитись знаходити потрібну літературу, робити виписки, посилання, складати бібліографію за темою дослідження, анотації книг, тези, конспекти, рецензії.
5.Навчальна екскурсія в Черняхівський краєзнавчий музей з метою набуття учасниками проекту вмінь та навичок оброблювати, описувати, паспортизувати історичні пам’ятки та екскурсійна поїздка до Музею історії Великої Вітчизняної війни в м. Києві задля ознайомлення учнів з тим, як потрібно правильно та естетично оформлювати та експонувати матеріали, проводити екскурсію, як тримати увагу аудиторії тощо.
ІІ етап – аналітичний:
1. Пошук оптимального способу досягнення мети проекту, побудова алгоритму діяльності.
2. Об’єднання гуртківців у творчі групи, розподіл обов’язків між учасниками.
3.Складання плану реалізації проекту, аналіз наявної інформації, аналіз ресурсів.
ІІІ етап – практичний:
1.Робота в архіві з наявними документальними матеріалами по темі проекту.
2. Налагодження зв’язку з родиною І.С.Саєнка. Листування.
3. Велопробіг з учасниками пошукової групи до місця останнього бою та загибелі І.С.Саєнка ( с.Піщанка) за маршрутом: смт Черняхів - с.Клітище – с.Зороків – с.Піщанка – смт.Черняхів (загальна протяжність – близько 50 км). Збір матеріалів.
4.Аналіз зібраної інформації з застосуванням активних форм роботи ("круглі столи", "мозкові штурми" тощо)
5.Отримання необхідних консультацій, педагогічної, психологічної, інформаційної підтримки з боку вчителів-предметників.
ІV етап – презентаційний :
1.Підготовка і оформлення дизайнерською групою презентаційних матеріалів. Оформлення експозиції у гімназійному Музеї бойової слави.
2.Презентація проекту на загальногімназійному Уроці мужності, присвяченому пам’яті І.С.Саєнка
3.Проведення лекторською групою екскурсії до діарами останнього бою та по Музею бойової слави.
4.Вивчення можливостей використання результатів проекту.
Результат реалізації проекту:
- Зібраний матеріал про бойовий шлях І.С.Саєнка, його подвиг, створена експозиція у гімназійному Музеї бойової слави
- Лекторською групою розроблена екскурсія по гімназійному Музею бойової слави та до діарами останнього бою І.С.Саєнка
- Налагоджено зв’язок з родиною І.С.Саєнка
Післядія проекту:
- Підтримується налагоджений зв’язок з родиною І.С.Саєнка
- Щорічно проводяться уроки мужності до дня народження І.С.Саєнка ( 19 листопада), екскурсії по Музею бойової слави для учнів гімназії та інших шкіл району.
- За ініціативи членів гуртка, безпосередній участі адміністрації гімназії та родини Саєнків-Іванових, підтримці Черняхівської районної державної адміністрації, районної ради, ради ветеранів та спонсорській допомозі публічного акціонерного товариства «Головинський граніт» (голова правління Горбань Федір Іванович) в Черняхівській гімназії встановлено та урочисто відкрито меморіальну дошку І.С.Саєнку.
Його ім’я носить наша гімназія.pptx (620893)